WYWIAD: „Na granicy” – rozmowa z Crimson Rockets

„Krążek ma przybliżyć tę „ciemniejszą” stronę ludzkości czy też człowieka jako jednostki, jego borykanie się z codziennymi problemami, również natury psychologicznej, o rozdarciu pomiędzy dobrem i złem, fanatycznej wierze w jedyne dobre wyjście, niezgodzie na ludzkie cierpienia, narzucaniu innym swoich poglądów, itp. Tematy będą dość graniczne – stąd tytuł…” – czyli „Borderline”.

Za chwilę Crimson Rockets zaprezetnują klip zapowiadający nowy album, my tymczasem wypytaliśmy zespół o więcej szczegółów dotyczących tak krążka, jak i samego zespołu.

 Czytaj dalej na Szarpidrut.pl!

WYWIAD: „(…) obsesje, nonkonformizm, fanatyzm, depresja czy ogólny weltschmerz” – wywiad z Crimson Rockets

„Trudno, gdy nie gra się popularnego w Polsce prog rocka, thrash lub folk metalu. My postawiliśmy na melodyjne rockowe/hard&heavyrockowe utwory, a taka muzyka jest uważana przez większość dobrych muzyków za zbyt prostą. I nie ma znaczenia, że część dobrych wymiataczy, których przesłuchiwaliśmy, nie umiało odnaleźć się w naszych utworach pod kątem „feelingu” lub odkrywało, że technicznie wcale nie są one proste do zagrania. Po prostu, tak to u nas w kraju działa” 

Crimson Rockets nie zamierzają jednak przechrzcić brzmienia na prog, thrash czy folk. Choć postanawia zmienić język: z angielskiego na polski. Dlaczego to takie trudne i kiedy możemy spodziewać się płyty, której tytuł poznajemy chyba jako pierwsi?

Czytaj dalej na HeavyRock.pl!

PRASA: Klip Crimson Rockets i Projektu Mezalians

Już w najbliższą niedzielę, tj. 8 października br., w Internecie pojawi się teledysk będący efektem świeżo nawiązanej współpracy Crimson Rockets i Projektu Mezalians.


O co chodzi? Wyjaśniamy w kilku żołnierskich słowach: założeniem Projektu jest interpretacja wierszy Mariusza Jagiełły przez muzyków związanych z polską sceną rockową. Do tej pory udział w przedsięwzięciu wzięli: Paweł Małaszyński, Tomasz „Lipa” Lipnicki, Tomek „Oley” Olejnik czy Paweł Świtkowski. A kim my jesteśmy? Crimson Rockets to melodyjne riffy podszyte groovem. Zapraszamy do obejrzenia naszych wcześniejszych teledysków na YouTube – zachęcają muzycy.

Czytaj dalej na Muzykoholicy.pl!